stamboomgids

allimgalltxt
txtimg
Zoekresultaten 'boek' (binnen één categorie)

Resultaten 1 - 10 van 10:

www.bol.com/nl/p/zo-doe-je-dat-je-levensverhaal-schrijven/920000007368 ...

Zo doe je dat, je levensverhaal schrijven (Brenda van Es)

Dus jij wilt een boek schrijven over je leven? Goed idee! Maar hoe doe je dat? Waar begin je? Hoe voorkom je dat je levensverhaal een "en-toen-en-toen-en-toen"-boek tjokvol stamboomfeiten wordt? Je hebt tenslotte een verhaal te schrijven, geen opsomming. Misschien heb je al pogingen ondernomen, maar ontbrak het je aan een goede structuur om van je verhaal een geheel te maken. Met dit boek in handen lukt het je wel.Brenda van Es geeft je opdrachten om stapsgewijs tot een structuur te komen voor jouw

Categorie: Boeken » Geschiedenis   Filter remove


Screenshot van website

www.bol.com/nl/p/het-grote-voc-boek/9200000069265476

Het Grote VOC Boek, Guleij (redactie) Gerrit Knaap

De Verenigde Oost-Indische Compagnie (VOC) refereert aan een tijd van ontdekking. Handelsgeest, technologische ontwikkelingen op het gebied van navigatie en cartografie, welvaart - het zijn kwaliteiten die hoog gewaardeerd worden. De compagnie oefent nog steeds een grote aantrekkingskracht uit. Velen van onze voorouders voeren op de schepen van de VOC en bevolkten de vestigingen en factorijen in Azië. De reis door dit boek is als die van een VOC-schip. Vertrekpunt is Nederland en vandaar gaat de tocht door het gehele VOC-octrooigebied. De honderden beelden geven een adembenemend uitzicht op de wereld van toen. Aan deze rode draad zijn opmerkelijke, ontroerende en schokkende persoonlijke verhalen geknoopt. Gastauteurs zijn Nelleke Noordervliet en Ramsey Nasr, die tien hoofdpersonen uit het VOC-verleden op hun eigen wijze belichten. Twintig andere auteurs schrijven over aspecten van de VOC die voor hen van bijzondere betekenis zijn.

Categorie: Boeken » Geschiedenis   Filter remove


Screenshot van website

www.bol.com/nl/p/van-naam-tot-nummer/9200000032889594

Van naam tot nummer (Pieter Dekker Gert van Dompseler)

In 1948 verscheen een bijzonder gedenkboek over de razzia van Putten, geschreven door Tj. Wouters. Nu is er een hernieuwd gedenkboek, welk verschijnt exact 70 jaar na de voor Putten zo dramatisch verlopen 2 oktober 1944. Een gedenkboek, vormgegeven en opgemaakt met de meest moderne digitale technieken, met vier belangrijke elementen welke dit nieuwe boek rechtvaardigen.

Categorie: Boeken » Geschiedenis   Filter remove


Screenshot van website

www.bol.com/nl/p/de-stamhouder/9200000030321701

De stamhouder - een familiekroniek door Alexander Munninghoff (winnaar Libris Geschiedenis Prijs 2015)

Ik ben geboren op 13 april 1944 in Posen, een oude Poolse stad die eeuwenlang Pozna werd genoemd. Maar toen ik er geboren werd, te midden van bombardementen die het einde der tijden leken aan te kondigen, was dit Posen een Duitse stad vanwaaruit Hitler-Duitsland zijn Heerestruppen naar de Sovjet-Unie had gestuurd en die nu de verminkten, de gewonden, de doden en een onafzienbare stoet vluchtelingen terugkreeg.Mijn familie had deel aan dat drama. Over hen gaat dit boek. En over de gevolgen van de oorlog.

Categorie: Boeken » Geschiedenis   Filter remove


Screenshot van website

www.bol.com/nl/p/onwelvoeglijke-bespottelijke-bijzondere-familienamen/ ...

Onwelvoeglijke, Bespottelijke En Bijzondere Familienamen (J.M. Spendel)

Voor deze bundel heeft Jan Spendel jarenlang onwelvoeglijke, bespottelijke en curieuze familienamen verzameld. Een dergelijk naamkundeboek is niet eerder in Nederland of Vlaanderen gepubliceerd en vormt een aparte, soms humoristische, aanvulling op de gepubliceerde (algemene) naamkundige boeken.Met het vocabulaire van nu is getracht de namen, woorden en begrippen van toen zo goed mogelijk te verklaren. Geschiedvervalsing ligt echter op de loer, want woorden en begrippen hadden een betekenis of gevoe

Categorie: Boeken » Geschiedenis   Filter remove


Screenshot van website

www.bol.com/nl/p/de-geschiedenis-van-de-voc/1001004001314094

De Geschiedenis Van De VOC (F.S. Gaastra)

Gedurende bijna twee eeuwen (1602-1799) was de Verenigde Oostindische Compagnie de grootste onderneming ter wereld, die in haar eentje de gezamenlijke omzet van de Europese concurrenten veruit overtrof. In dit herdenkingsjaar verschijnt een nog grotere hoeveelheid boeken over de VOC dan in de voorgaande jaren; zo ook een herdruk van dit standaardwerk door de VOC-expert Gaastra. In een prettig leesbare stijl die echter niet tekort doet aan wetenschappelijke uitgangspunten, beschrijft hij de opkomst, bloei en

Categorie: Boeken » Geschiedenis   Filter remove


Screenshot van website

www.bol.com/nl/p/voc-vestiging-in-ceylon/666881647

Voc Vestiging In Ceylon (Lodewijk Wagenaar)

Het oude gefortificeerde stadje Galle ligt 115 km ten zuiden van Colombo, de hoofdstad van Sri Lanka. In de VOC-tijd vertrokken jaarlijks meestal vier schepen van Galle naar Nederland, geladen met kaneel en andere koloniale produkten. Dit boek beschrijft het alledaagse leven in deze havenplaats, die in 1760 ongeveer tweeduizend inwoners telde. Er wordt niet alleen aandacht besteed aan de Compagniesdienaren uit Europa, maar ook aan de Euraziatische medewerkers en de vele slaven en aan de andere bevolkingsgro

Categorie: Boeken » Geschiedenis   Filter remove


Screenshot van website

www.bol.com/nl/p/slag-om-grebbeberg-strijd-om-wageningen-rhenen-in-mei ...

Slag om de Grebbeberg. Strijd om Wageningen en Rhenen in mei 1940

Met de Duitse inval in mei 1940 verloor het neutrale Nederland zijn vrijheid. Dat ging niet zonder slag of stoot. De felle strijd om de Grebbeberg ging gepaard met grote verliezen aan beide kanten; Rhenen en Wageningen werden in puin gelegd. Dit boek Slag om de Grebbeberg vertelt het beeldverhaal van deze strijd. Aan de hand van meer dan 330 foto?s wordt de lezer meegenomen van de mobilisatietijd in augustus 1939 naar de meidagen 1940 en de verwoesting die achterbleef, met in de hoofdrol de Nederlandse so

Categorie: Boeken » Geschiedenis   Filter remove


Screenshot van website

www.bol.com/nl/p/eerste-tocht-van-wilklem-barents-naar-noordelijke-ijs ...

De eerste tocht van de Willem Barents naar de Noordelijke ijszee 1878 (W.F.J. Morzer Bruyns)

Onderwerp van deze uitgave is de eerste tocht van de poolschoener Willem Barents naar de noordelijke IJszee in 1878, waarvan twee handschrift-dagboeken, nl. dat van commandant A. de Bruijne en dat van matroos B.G. Balje voorzien van annotaties in druk zijn gebracht. De bedoeling van deze eerste in een reeks van zeven Arctische reizen was o.m. het verzamelen van wetenschappelijke gegevens op het terrein van de fysica, de flora en de fauna.

Categorie: Boeken » Geschiedenis   Filter remove


Screenshot van website

www.bol.com/nl/f/gemmeker/9200000102150521

Gemmeker - Commandant van Kamp Westerbork (Ad van Liempt)

Hij was verantwoordelijk voor de deportatie van meer dan tachtigduizend joden vanuit Westerbork naar de vernietigingskampen. Meestal gaf hij persoonlijk, 'met een wenk met de hand', het vertreksein voor de treinen. Albert Konrad Gemmeker, commandant van Kamp Westerbork. Na de oorlog kreeg hij tien jaar. Wegens goed gedrag was hij na zes jaar weer vrij: in 1951 was hij weer terug in zijn geboortestad Düsseldorf. SS-Obersturmführer Albert Gemmeker was charmant. Ad van Liempt deed diepgaand onderzoek naar de 'gentleman-commandant', van wiens reputatie weinig overblijft. Gemmeker was een bureaucraat, die zijn meerderen blindelings gehoorzaamde. Op enige empathie met de slachtoffers viel hij niet te betrappen. Later deed hij alles om zijn verantwoordelijkheid te ontlopen of op anderen af te schuiven. Hij heeft zijn leven lang ontkend dat hij wist welk lot de joden in het oosten te wachten stond. Na zijn terugkeer naar Düsseldorf probeerde de Duitse justitie nog bijna twintig jaar zijn onbevredigende berechting in Nederland te corrigeren, uiteindelijk zonder resultaat. Voor Gemmeker deed Ad van Liempt jarenlang onderzoek. Hij las alle, vaak geheime dossiers in Nederlandse en Duitse archieven en sprak met tal van betrokkenen in Nederland en Duitsland – zelfs met twee nog levende dochters van Gemmeker. Het resultaat is een verpletterende biografie van een sluwe schrijftafelmoordenaar, een verhaal vol cynisme en machtsmisbruik, met daartegenover de peilloze tragiek van Gemmekers slachtoffers. Gemmeker is een boek dat je niet meer loslaat. Ad van Liempt (1949) was medeoprichter en eindredacteur van het geschiedenisprogramma Andere Tijden. Van Liempt schreef talloze boeken over de Tweede Wereldoorlog, waaronder De oorlog, Kopgeld en Aan de Maliebaan.

Categorie: Boeken » Geschiedenis   Filter remove


Screenshot van website