Resultaten 1 - 6 van 6:
www.bol.com/nl/p/atlas-de-wit/9200000002308532
Willem van Oranje nog net, en Abraham Kuyper misschien. Maar Wilhelmina bij Goejanverwellesluis? En graaf Floris de Vette, de eerste die zijn gebied Holland noemt? En wat deed Kenau Simonsdr. Hasselaer binnen de Haarlemse veste? Hoe, wanneer, wie weet het nog? De kennis van de Nederlandse geschiedenis is er de afgelopen decennia niet sterker op geworden. Het collectieve geheugen wordt almaar kleiner, want wie kan nog het verhaal vertellen van de Bourgondische hertogen en de Habsburgse keizer, om vervolgens via de Tachtigjarige Oorlog, de Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden en de Franse Tijd, te eindigen in het huidige Koninkrijk - tot aan de moord op Theo van Gogh? Bas Blokker, Gijsbert van Es en Hendrik Spiering negeren alle modegrillen. Ze behandelen de Nederlandse geschiedenis in een beknopte chronologie van jaartallen - met oog voor de grote lijn én het veelbetekende detail: een beeldend geschreven naslagwerk, voorzien van illustraties.
Categorie: Boeken » Geschiedenis 
www.bol.com/nl/p/de-grebbelinie/1001004002408023
De Grebbelinie (Bert Rietberg)
In 1672 werd Nederland door vier vijanden tegelijk aangevallen: Frankrijk, Engeland, Munster en Keulen. Door de aanleg van de Grebbelinie zou een veel groter gebied verdedigd kunnen worden. Pas in 1744 startten de werkzaamheden aan de Grebbelinie. De Grebbelinie is in de jaren die volgden op verschillende momenten belangrijk geweest voor Nederland, met name in de meidagen van 1940. De Grebbelinie is een uniek cultuurhistorisch verdedigingswerk in een natuurlijke omgeving. Deze gids vertaalt het landschap in
Categorie: Boeken » Geschiedenis 
www.angeloschenkers.nl
Voor altijd op de vlucht. Een Amsterdams familieverhaal
Na het plotselinge overlijden van zijn Amsterdamse opa Jan krijgt Angelo Schenkers van zijn oma een foto met daarop de ouders van Jan. Hoewel Jan bij leven een verhalenverteller was sprak hij nauwelijks over zijn familie, terwijl hij de jongste was van vermoedelijk achttien kinderen. De figuren op de foto laten Schenkers niet los. Na allerlei Europese omzwervingen is Schenkers neergestreken in Amsterdam, dat kan geen toeval zijn. Hij besluit het verhaal achter de foto te redden. Wie waren deze mensen? Klopt het gerucht van een vlucht naar Duitsland? Lag daar misschien de reden voor het stilzwijgen van zijn opa? Schenkers brengt het opmerkelijke, heftige, maar ook alledaagse bestaan van zijn voorouders tot leven – van de verkrotte binnenstad tot het opgeruimde nieuwe stadsdeel aan de overkant van het IJ. Toen en nu, het verschil lijkt zo groot, maar Schenkers dicht kloven tussen generaties en geeft een stem aan hen die de geschiedenis gewoonlijk het zwijgen oplegt. Een ode uiteindelijk, aan een familie en aan de wonderlijke stad Amsterdam.
Categorie: Boeken » Geschiedenis 
www.bol.com/nl/p/de-dood-van-een-onderduiker/1001004002723573
De Dood Van Een Onderduiker - Louis van Gasteren en de waarheid
Dit zijn de onbetwiste feiten: in mei 1943 sloeg Louis van Gasteren in zijn woning aan de Amsterdamse Beethovenstraat de Duits-joodse onderduiker Walter Oettinger dood. Ruim een jaar later werd Van Gasteren, die na de oorlog grote bekendheid als cineast zou verwerven, wegens doodslag veroordeeld tot vier jaar gevangenisstraf. In januari 1946, ruim acht maanden na de bevrijding, kwam Louis van Gasteren vrij.
Categorie: Boeken » Geschiedenis 
www.bol.com/nl/p/de-vaderlandse-geschiedenis-in-jaartallen/10010040021 ...
De vaderlandse geschiedenis in jaartallen (Bas Blokker)
Willem van Oranje nog net, en Abraham Kuyper misschien. Maar Wilhelmina bij Goejanverwellesluis? En graaf Floris de Vette, de eerste die zijn gebied Holland noemt? En wat deed Kenau Simonsdr. Hasselaer binnen de Haarlemse veste? Hoe, wanneer, wie weet het nog?
Categorie: Boeken » Geschiedenis 
www.bol.com/nl/p/onwelvoeglijke-bespottelijke-bijzondere-familienamen/ ...
Onwelvoeglijke, Bespottelijke En Bijzondere Familienamen (J.M. Spendel)
Voor deze bundel heeft Jan Spendel jarenlang onwelvoeglijke, bespottelijke en curieuze familienamen verzameld. Een dergelijk naamkundeboek is niet eerder in Nederland of Vlaanderen gepubliceerd en vormt een aparte, soms humoristische, aanvulling op de gepubliceerde (algemene) naamkundige boeken.Met het vocabulaire van nu is getracht de namen, woorden en begrippen van toen zo goed mogelijk te verklaren. Geschiedvervalsing ligt echter op de loer, want woorden en begrippen hadden een betekenis of gevoe
Categorie: Boeken » Geschiedenis 